Czy warto jechać do Bułgarii

Czy warto jechać do Bułgarii

Nie tak dawno Bułgaria stała się krajem dość odległym, nieco egzotycznym, w gruncie rzeczy orientowaliśmy się o niej dość niewiele.

Promujemy atrakcyjne państwo leżące w południowo-wschodniej Europie, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Bułgaria graniczy z Serbią a także Macedonią od zachodu, Grecją oraz Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu oraz Rumunią od północy. Tymczasem każdego roku setki tysięcy polskich urlopowiczów spędza tam swoje wakacje, przeważnie latem, na czarnomorskich ciepłych plażach.

Zwiedzając Bułgarię, często odnaleźć można znaki minionych dziejów, kiedy to wschodnie obyczaje ciągle mieszały się z wpływami zachodnimi. To dla tych dziesiątek tysięcy urlopowiczów przygotowaliśmy informator o Bułgarii. Właśnie takie atrakcje zobaczyć można na łamach serwisu Miejscowości takie jak Słoneczny Brzeg w każde wakacje cieszą się nie małą popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego miejsca dowodzi fakt, że aż siedem historycznych miast znajduje się wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Prezentujemy ich fotki, opisy.

Przedstawiamy wiele atrakcji i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wyjazdy na narty do Bułgarii są zdecydowanie korzystniejsze, nie tylko ze względu na koszty. Zapoznanie się z naszym przewodnikiem pozwala wspaniałego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat Bułgarii umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Bliżej morza podzwrotnikowy, wilgotniejszy. W górach jest tzw wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura powietrza w styczniu równa się od -6 °C , -3 °C do 2 °C , w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Między innymi dlatego Bułgaria cieszy się taką ilością turystów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym przewodniku zobaczysz najbardziej atrakcyjne kurorty, w których można coś pozwiedzać.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 49 (ostatnio: 13.02.2022 17:41:57)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 18.06.2016 16:33:34)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz