Ogród, Krzewy, Rośliny

Ogród, Krzewy, Rośliny

Nie każdy wie, że pewne krzewy pozostają wielobarwną dekoracją ogrodu również zimą. Zdrewniałe łodygi czynią je znacznie wytrzymałymi na warunki atmosferyczne. Mogą kwitnąć, chociażby kiedy panuje lekki mróz, i drugie rośliny zimują otulone włókniną ogrodniczą. Kolorowe kwiaty oraz dekoracyjne pędy krzewów stanowią malowniczy wyraz na tle ogrodu przysypanego puchem.

O jakich gatunkach mowa i czy są łatwe w ogrodowej hodowli?

Oczary – są rodzajem krzewu, jaki przez całą zimę cieszy oko długimi kwiatami o nitkowych płatkach oraz przyjemnej, złotej barwie. Są łatwe w pielęgnacji, ale należy chronić je przed porywistym wiatrem, a w okresie letnich miesięcy obficie podlewać.
Jaśmin nagokwiatowy – jest krzewem dosyć egzotycznym, bowiem pochodzącym z Chin, jednak świetnie radzi sobie również w polskim ogrodzie. Słynie z bardzo żółtych kwiatów osadzonych na opadających pędach. Potrzebuje systematycznego przycinania, które ułatwi mu w zachowaniu estetycznego wyglądu.
Wawrzynek wilczełyko – to roślina, o drobnych fioletowo-różowych kwiatkach, które pojawiają się zwykle w lutym i zapowiadają szybkie przyjście wiosny. Można go posadzić chociażby w półcieniu, jednak żeby się przyjął trzeba zadbać o żyzne podłoże.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 20.02.2023 23:21:51)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz